Pomoc prawna dla lekarzy

Wieloletnia współpraca z podmiotami leczniczymi i lekarzami potwierdza, że pomoc prawna dla lekarza może okazać się niezwykle potrzebna. W Kancelarii Adwokackiej Marcin Haśko najistotniejsze jest dla nas właściwe przeanalizowanie sytuacji lekarza. Dzięki temu możliwe, że problem, z którym przychodzi Klient zostanie rozwiązany już na pierwszym etapie, czyli podczas porady prawnej.

Kancelaria świadczy różnego rodzaju pomoc prawną dla lekarzy:

Porady prawne dla lekarzy

Porady prawne dla lekarzy to jedna z podstawowych usług jakie może świadczyć adwokat dla lekarza. W zależności od sytuacji Klienta porada prawna może być wystarczającym rozwiązaniem dla wyjaśnienia nurtujących lekarza kwestii. Podczas spotkania w Kancelarii lub online szczegółowo omawiamy sytuację Klienta, przedstawiamy ryzyka i możliwe ścieżki. 

Przygotowanie odpowiedzi
w imieniu lekarza

Jeżeli podczas porady prawnej okaże się, że z uwagi na charakter sprawy konieczne jest zajęcie przez lekarza pisemnego stanowiska przygotowujemy stosowny projekt pisma. Projekt przygotowywany jest po szczegółowej analizie dokumentów.

Reprezentacja w postępowaniu

Zespół Kancelarii świadczy pomoc prawną dla lekarzy również na etapie sądowym. 

haskokancelaria.pl- Kontakt z kancelarią

Kancelaria Adwokacka
Marcin Haśko

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług naszej Kancelarii Adwokackiej! Jesteśmy doświadczoną i profesjonalną firmą prawniczą, gotową pomóc Ci w rozwiązaniu Twoich problemów prawnych.

Reprezentacja lekarzy w przed sądem

Z uwagi na specyfikę pracy lekarza pomoc prawna adwokata (obrona lekarzy) może okazać się potrzebna zarówno w przypadku postępowania cywilnego przeciwko lekarzowi – reprezentacja przed sądem, postępowaniu karnym  – adwokat obrona lekarzy, czy postępowaniu dyscyplinarnym lub przed sądem lekarskim. W każdym z tych przypadków kluczowe jest, aby adwokat dla lekarza miał duże doświadczenie w sprawach medycznych. 

To właśnie zdobywana przez lata wiedza i doświadczenie pozwalają nam znaleźć właściwe dla lekarza rozwiązanie. W ramach swoich reprezentacji lekarza przed sądem przygotowujemy strategię działania, pisma procesowe, uczestniczymy w rozprawach oraz w ewentualnych negocjacjach. W toku całego procesu jesteśmy w kontakcie z Klientem, który jest informowany o postępach sprawy. Wiedząc jak niekomfortową dla lekarza sytuacją jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie sądowe, do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i z dużym zaangażowaniem, zmierzając do szybkiego rozwiązania problemu.

Opiniowanie prawne dla lekarzy

W przypadku skomplikowanych kwestii sama porada prawna może okazać się dla Klienta niewystarczająca. W takich sytuacjach sporządzamy opinie prawną szczegółowo wyjaśniającą nurtującą lekarza kwestię. Opinia prawna zawiera bowiem nie tylko odpowiedź na zadane pytanie, ale również szczegółowe uzasadnienie, które umożliwia zrozumienie omawianego zagadnienia.  

Opinie prawne dla lekarzy dotyczą w szczególności takich tematów jak zawieranie kontraktów z podwykonawcami, wybór odpowiedniej formy prawnej działalności, sposoby zatrudnienia i wynagrodzenia pracowników, udostępnianie dokumentacji medycznej i innych bieżących problemów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W przypadku pojawienia się wątpliwości warto skorzystać z pomocy prawnika dla lekarza. Zespół naszej Kancelarii z uwagi na rodzaj świadczonych usług ma doświadczenie zarówno w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorców jak i w sprawach medycznych dzięki czemu możemy wspierać Klientów będących lekarzami kompleksowo.

Prawo medyczne

Usługi świadczone dla lekarzy i podmiotów medycznych.

Scroll to Top