Obsługa prawna podmiotów leczniczych

Zespół Kancelarii od kilkunastu lat towarzyszy różnej wielkości podmiotom leczniczym (od jednoosobowych praktyk lekarskich po szpitale) w ich codziennym funkcjonowaniu. Oferujemy zarówno stałą obsługę prawną podmiotów leczniczych jak i reprezentację w konkretnych czynnościach. Wspieramy Klientów zarówno przy założeniu i rejestracji podmiotu leczniczego, przekształceniu praktyki lekarskiej jak i jej likwidacji. W każdym z tych przypadków bardzo istotna jest właściwa obsługa prawna podmiotu medycznego, którą gwarantuje prawnik z . 

Doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów leczniczych, które zdobywaliśmy przez lata  pozwala nam przedstawić właściwe rozwiązanie i skutecznie przeprowadzić Państwa przez całe postępowanie. Jako zaangażowani prawnicy medyczni proponujemy rozwiązania nie tylko korzystne, ale i bezpieczne. W wielu przypadkach z uwagi na Państwa potrzeby lub obawy przed nagłymi zdarzeniami konieczne może okazać się przekształcenie praktyki lekarskiej w spółkę prawa handlowego. 

haskokancelaria.pl- Kontakt z kancelarią

Kancelaria Adwokacka
Marcin Haśko

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług naszej Kancelarii Adwokackiej! Jesteśmy doświadczoną i profesjonalną firmą prawniczą, gotową pomóc Ci w rozwiązaniu Twoich problemów prawnych.

Obrona podmiotów medycznych

Oferowana w Kancelarii Adwokackiej Marcin Haśko obsługa prawna podmiotów leczniczych nie ogranicza się jedynie do obsługi bieżącej działalności podmiotu medycznego. Z uwagi na zwiększającą się liczbę postępowań odszkodowawczych za tzw. błędy medyczne niezbędna jest czasem również obrona podmiotów medycznych. W przypadku podmiotów leczniczych grążąca im odpowiedzialność to odpowiedzialność cywilna – zapłata określonej sumy pieniężnej. 

Od lat skutecznie reprezentujemy szpitale oraz lekarzy w postępowaniach sądowych. Kluczowa w postępowaniu o błąd w sztuce medycznej jest świadomość procedur medycznych, postępowań w placówkach leczniczych, a także właściwej terminologii. 

To właśnie takie umiejętności w obronie podmiotów medycznych umożliwiają nie tylko skuteczną argumentację, ale również dają szansę efektywnego kwestionowania opinii medycznych biegłych sądowych. Opinia medyczna biegłych sądowych stanowi bowiem jeden z najważniejszych dowodów w postępowaniu o błąd w sztuce medycznej. 

Opinie Medyczne

Wiele lat doświadczenia w obsłudze prawnej podmiotów leczniczych nauczyło nas, że przy prowadzeniu działalności leczniczej pytania prawne mogą pojawić się na każdym polu. Prowadzenie podmiotu leczniczego pozostaje nadal działalnością gospodarczą, zatem pojawiają się wątpliwości jakie ma każdy przedsiębiorca, jednak dodatkowo obowiązują regulacje szczegółowe właściwe jedynie dla podmiotów medycznych – np. przekształcenie praktyki lekarskiej, zatrudnienie personelu medycznego, udostępnianie dokumentacji medycznej. 

Przy obsłudze prawnej podmiotów medycznych wykorzystujemy wiedzę zdobywaną przez lata. To świadomość funkcjonowania podmiotów leczniczych pozwala zespołowi naszej Kancelarii sprawnie przygotowywać opinie prawne w kwestiach medycznych (opinie medyczne) i proponować Państwu najbardziej korzystne rozwiązania. Wspieramy Państwa projektując lub opiniując kontrakty, a także sporządzając projekty pism.

Prawo medyczne

Usługi świadczone dla lekarzy i podmiotów medycznych.

Scroll to Top